در بین جرثقیل های کفی دار که قابلیت جابجایی و بارگیری هم زمان را دارند و اجاره آن ها برای انواع جابجایی ها مرسوم است، اجاره جرثقیل 10 تن کفی به دلیل داشتن مساحت کفی بزرگ که طول آن در حدود شش متر است برای انتقال بسیاری از اجسام بزرگ مناسب خواهد بود.

اجاره جرثقیل 10 تن کفی؛ بارگیری و حمل هم زمان

امروزه بخش قابل توجهی از عملیات انتقال اجسام سنگین در پروژه های شهری در اطراف و نزدیکی ما در حال انجام است. عملیات بارگیری و جابجایی دستگاه ها و ابزارآلات صنعتی و خدماتی سنگین بخش مهمی از وظایف روزانه ماشین های صنعتی سنگین مانند جرثقیل ها را تشکیل می دهند. در این بین پروژه های زیادی وجود دارند که علاوه بر بارگیری، انتقال هم زمان محموله مورد نظر از محل بارگیری به مقصد در کوتاه ترین زمان ممکن برای کارفرما از اهمیت برخوردار است. به عنوان مثال عملیات بارگیری یک دستگاه خودپرداز بانکی از محل انبار مرکزی و انتقال آن به منظور نصب و راه اندازی در محل شعبه بانک به عنوان مقصد انجام عملیات تلقی می شود. بدون حضور جرثقیل های کفی دار شما نیاز به هماهنگی و حضور دو وسیله برای بارگیری و حمل محموله به مقصد مشخص دارید، ولی با اجاره جرثقیل 10 تن کفی و یا سایر انواع جرثقیل های کفی دار عملیات بارگیری و حمل توسط یک ماشین انجام خواهد شد. این موضوع علاوه بر کاهش زمان لازم برای هماهنگی و اعزام ماشین آلات مربوطه در کاهش هزینه اجاره تجهیزات نیز به شما کمک خواهد نمود. در واقع به جای پرداخت هزینه اجاره یک جرثقیل و یک کامیون حمل بار، شما با اجاره یک جرثقیل کفی دار علاوه بر بارگیری محموله خود، ارسال آن به مقصد را نیز در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام رسانیده اید.

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با اجزا و متعلقات جرثقیل

عمده خدمات قابل انجام با اجاره جرثقیل 10 تن کفی

ظرفیت بالای بارگیری در جرثقیل های کفی ده تن سبب کاربردهای فراوان این ماشین و پوشش بخش زیادی از انواع خدمات جابجایی های سنگین شهری و بین شهری شده است. البته تردد جرثقیل های کفی دار در خارج از شهر با محدودیت هایی همراه است که باید به آن توجه داشته باشید.

جابجایی خودروهای سبک و نیمه سنگین: یکی از موارد استفاده در اجاره جرثقیل 10 تن کفی، انتقال انواع خودرو می باشد. البته نقش ویژه جرثقیل های کفی دار در جابجایی خودروهای سانحه دیده که به دلیل آسیب جدی امکان اتصال به یدک کش را ندارند نمایان می شود. ظرفیت بالای بارگیری این نوع از جرثقیل ها همواره در تخلیه و رفع انسداد در محل وقوع تصادف نقش ارزشمندی داشته و خودروهای آسیب دیده از این طریق به تعمیرگاه ها اعزام می شوند.

اجاره جرثقیل 10 تن

بارگیری و حمل پالت ها و تجهیزات صنعتی از محل کارخانه و ارسال تا مقصد: همه روزه حجم بالایی از تولیدات کارخانه های صنعتی و محصولات تولید کنندگان انواع دستگاه های خدماتی در بخش های گوناگون توسط ناوگان حمل و نقل سنگین در سطح کلان شهرها از نقطه ای به نقطه دیگر جابجا می شوند.  در این مورد نیز انجام هم زمان عملیات لیفتینگ بار و انتقال به آن به مقصد موجب محبوبیت جرثقیل های کفی دار شده است. انتقال تجهیزات صنعتی بزرگ با اجاره جرثقیل 10 تن کفی قابل انجام می باشد.

بوم جرثقیل های کفی دار نیز در دو نوع وینچ دار و بدون وینچ موجود است که با توجه به شرایط بارگیری از نوع مناسب برای آن پروژه استفاده می شود. جرثقیل های کفی دار با بوم کوتاه در مکان های پوشیده مانند سوله ها و انبارهای صنعتی قابلیت های فراوانی از خود نشان می دهند. ظرفیت چند تنی در بارگیری و بوم قوی و مستحکم این نوع از جرثقیل ها، بسیاری از انواع عملیات بار برداری و حمل را برای آن ها قابل انجام نموده و طیف وسیعی از پروژه ها را با اجاره جرثقیل 10 تن کفی می توان به انجام رسانید.

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با لیفتراک

نکات مهم در حفظ ایمنی کار با جرثقیل کفی دار

جرثقیل های کفی دار برای افزایش تعادل در حین بلند کردن اجسام از جک تعادل استفاده می کنند. باید دقت شود که محل استقرار جرثقیل و زمینی که جک روی آن زده می شود از خاک نرم و سطح سستی پوشیده نشده باشد. عدم توجه به این مسئله می تواند به واژگونی جرثقیل منجر شود. کنترل جدول بار و بررسی تناسب پروژه مربوطه با توانایی جرثقیل از نکات مهم دیگر در کار با این نوع از جرثقیل ها است. بوم یا دکل در جرثقیل های کفی دار از نوع پشت کامیونی بوده و قدرت مانور و چرخش خوبی دارد. لزوم کنترل شعاع کاری جرثقیل و آگاهی از ظرفیت استاندارد و ظرفیت نهایی جرثقیل در جلوگیری از وقوع آسیب و خسارت نقش مهمی دارد.

از آنجا که پس از انجام عملیات بارگیری و سوار شدن بر کفی جرثقیل، محموله مورد نظر باید به مقصد انتقال یابد و مبداء تا مقصد پروژه ممکن است تا ده ها کیلومتر فاصله داشته باشند، بنابراین استقرار مطمئن بار و حصول اطمینان از ثبات و بدون تکان ماندن محموله تا مقصد دارای اهمیت خواهد بود. تجربه اپراتور و راننده جرثقیل در نحوه جدا کردن بار از زمین و انتقال آن تا مقصد نیز در افزایش سطح ایمنی عملیات نقش بسزایی دارد. اعزام به موقع جرثقیل به محل توسط شرکتی که اجاره جرثقیل 10 تن کفی را برای شما انجام می دهد نیز به منظور سرعت بخشیدن به اجرای عملیات دارای اهمیت می باشد.