اجاره جرثقیل 

با توجه به افزایش روز افزون تقاضا برای استفاده از انواع جرثقیل در جابجایی ها و حمل و نقل های فوق سنگین به شرح چگونگی اجاره جرثقیل از شرکت ها و اپراتورهای اجاره دهنده جرثقیل خواهیم پرداخت. ارزش پرداختن به این موضوع از آنجایی است که در مشاغل خدماتی فنی و تخصصی، جدای از قیمت تمام شده برای خدمات دریافتی، کیفیت و چگونگی ارائه خدمات نیز دارای اهمیت است.

اجاره جرثقیل؛

اهمیت تخصص در ارائه خدمات

از آنجا که در اغلب پروژه های کوچک ساخت و ساز، لزوم استفاده از جرثقیل برای جابجایی به دفعات محدودی خلاصه می شود، اجاره جرثقیل برای حمل و نقل اجسام امری مرسوم است. باز به همین دلیل غالب متقاضیان استفاده از خدمات جرثقیل تخصص و اشراف چندانی به الزامات پیش از شروع عملیات و حضور جرثقیل در محل اجرای پروژه ندارند و اینجاست که کیفیت خدمات و مشاوره ارائه شده از سوی شرکت اجاره دهنده جرثقیل نمود پیدا می کند.

جدای از بازه قیمتی که برای خرید ماشین آلات سنگین باید پرداخت شود، نیاز به محل وفضای مناسب برای نگهداری، نیاز به راننده و اپراتور ماهر و دارای گواهینامه های لازم، اخذ مجوزها و گواهینامه های سلامت دستگاه و هزینه های بالای سرویس و نگهداری موجب می شود تا اجاره جرثقیل نسبت به خرید آن گزینه مناسبتری برای شما باشد.

به علاوه ممکن است ظرفیت جرثقیل خریداری شده توسط شما برای اجرای پروژه بعدی مناسب نباشد. به تمامی این دلایل این نکته را نیز اضافه کنید که کرایه جرثقیل از یک شرکت معتبر و متخصص در زمینه خدمات جرثقیل مساوی با در اختیار داشتن سال ها تجربه و تخصص است که شما برای انجام صحیح و ایمن پروژه خود به آن نیاز دارید.

خدمات درخواستی شما برای استفاده از جرثقیل در هر سطح از اندازه و تعداد دفعات که باشد، اجاره جرثقیل نسبت به خرید آن گزینه مقرون به صرفه تر و مطلوبتری برای شما به شمار می رود.

کرایه جرثقیل

مراحل اجاره جرثقیل چیست ؟

شما به عنوان متقاضی  پیش از شروع به کار بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید.

در مورد خصوصیات پروژه خود اطلاعات اولیه را داشته باشید. موضوعاتی از قبیل اینکه وزن تقریبی محموله مورد نظر برای جابجایی چه قدر است، طول مسافتی که محموله باید جابجا شود چه میزان است، محل انجام پروژه از نظر حجم رفت و آمد و فاصله محل پروژه با سازه های اطراف از نکات مهم برای محاسبات پیش از شروع به کار هستند.

این مطلب را از دست ندهید
اجاره جرثقیل در تهران

به یاد داشته باشید که شرایط حضور جرثقیل در محل پروژه و میزان مانور در حین عملیات برای پروژه هایی که در فضای باز قرار دارند با پروژه هایی که در معابر و خیابانهای درون شهری قرار دارند شرایط کاملا متفاوتی دارند.

برای کیفیت خدمات دریافتی اولویت قائل شوید

بدیهی است که در مورد اجاره جرثقیل نیز مانند سایر خدمات، میزان هزینه ای که باید پرداخت شود یکی از آیتم های موثر در انتخاب است. ولی به یاد داشته باشید در موضوع کرایه جرثقیل به دلیل فنی و تخصصی بودن زمینه کاری، همیشه انتخاب ارزان تر به معنی انتخاب بهتر نیست.

نحوه صحیح و کامل اجرای عملیات، استفاده از ماشین آلات استاندارد و با کیفیت، رعایت کلیه نکات ایمنی به منظور حذف ریسک خسارات احتمالی و خطرات جانی، به کارگیری تیم متخصص و با تجربه برای سنجش و لحاظ نمودن تمام نکات لازم برای انجام پروژه در این مورد از اهمیت بالاتری نسبت به قیمت تمام شده خدمات دریافتی قرار دارند.

پس پیش از انتخاب پیرامون حسن سابقه و تخصص شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره جرثقیل به خصوص در مورد انجام پروژه هایی شبیه به پروژه خود تحقیق و مقایسه کیفی به عمل آورید.

نکاتی در مورد اجاره جرثقیل که شاید برای شما جالب باشد:

در ارتباط با اجاره جرثقیل اطلاعات زیادی در اینترنت وجود دارد .
سوالات بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد که اکثر مردم در هنگام کرایه جرثقیل برایشان به وجود می آید.
ما قصد داریم در این مقاله به طور مشخص و کامل به این موضوع بپردازیم .
قبل از هر چیز کاربران و کسانی که این مقاله را مطالعه می کنند نیاز به تعریف کامل و جامع از جرثقیل و انواع آن دارند ،تا در هنگام کرایه جرثقیل اطلاعاتی خوب و کامل در اختیار داشته باشند.

جرثقیل چیست؟
دستگاه یا ماشینی است که از آن در بلند کردن اجسام ویا اشیای سنگین که از حد توانایی انسان خارج است استفاده می شود.
این ماشین بارهای بسیار سنگین را با استفاده از تجهیزات مکانیکی اعم از ،قلاب،سیم بکسل، درام یا همان وینچ، و پمپ هیدرولیک به صورت بالا و پائین ودر سطحی افقی و چرخشی جابه جا می نماید.
اما شاید این نکته برای شما جالب باشد که بدانید چرا و چگونه این نام ( جرثقیل) را برای این ماشین انتخاب کرده اند.

این مطلب را از دست ندهید
اجاره جرثقیل در تهران

کلمه crane در فرهنگ لغت انگلیسی به دلیل شباهت ظاهری این نمونه از ماشینها با نوعی پرنده گردن دراز ماهی خوار به این عنوان نامیده شده است.
نکته جالب تر اینکه اولین نمونه این ماشین ( جرثقیل) که توسط انسان ساخته شده در حدود ۴ هزار سال پیش و جنس آن از چوب است که از آن برای جابه جایی آب از چاه به کار می رفته و اولین بار این نوع جرثقیل در مصر باستان اختراع و مورد استفاده قرار گرفته است.

جرثقیل چگونه کار می کند؟

قانون اهرم ها :

اساس کار جرثقیل ها بر مبنای قانون اهرم ها است .

اگر بخواهیم یک مثال خیلی ساده از ساختار اهرم ها بزنیم ، الاکلنگ ساده ترین ساختار از اهرم می باشد که از سه قسمت تشکیل شده است :

 1. تکیه گاه
 2. قسمتی که به آن نیرو وارد می کنیم
 3. قسمتی که اهرم بر جسم نیرو وارد می کند

حالا اگر بخواهیم ساختمان این اهرم ساده را در جرثقیل های متحرک امروزی ببینیم به این صورت است که ؛

در جرثقیل به جای تکیه گاه جکهای هیدرولیک ، به جای بازوی متحرک بار ،تلسکوپ (بوم) و بار به جای وزنه به کار می رود .

انواع جرثقیل ها بر اساس استانداردهای جهانی عبارتند از :

 • جرثقیل خودکار
 • جرثقیل دروازه ای
 • جرثقیل دیواری
 • جرثقیل کابین دار
 • جرثقیل ثقفی
 • جرثقیل نصب شونده بر روی کامیون (جرثقیل کفی )
 • جرثقیل بازویی
 • جرثقیل زنجیری
 • انواع جرثقیل های برجی
 • جرثقیل هایی که بر روی کشتی ها نصب می شوند
 • جرثقیل پایه دار زمینی

” عملکرد جرثقیل “

بخشی از کارهایی که در آن می توان از جرثقیل کمک گرفت :

 • استفاده به عنوان بالابر و یا همان جرثقیل سبد دار
 • جابه جایی
 • حمل لوازم و مصالح به طبقات و بالعکس
 • نصب تجهیزات و ماشین الات در پالایشگاه و یا سیلو ها
 • انواع تخلیه و بار گیری
 • بتن ریزی به خصوص در ارتفاع و سازه های بلند
 • مونتاژ و دمونتاژ انواع سازه های گوناگون
 • نصب و بر کنار کردن انواع پایه های فلزی و بتنی