اجاره انواع جرثقیل

به چه منظوری نیاز به اجاره انواع جرثقیل داریم؟

جرثقیل ها در شکل گیری و ساخته شدن بخشی از آن چه که پیرامون خود می بینیم به طور مستقیم و یا غیر مستقیم نقش دارند. جرثقیل ها در برپایی ساختمان ها ی بلند و برج ها، پیشبرد پروژه های عمرانی و توسعه هر صنعتی که به نحوی درگیر جابجایی های عظیم است حضور دارند. بسته به شرایط پروژه و محل استقرار سازه مربوطه یک یا چند نوع مختلف این ماشین از جرثقیل های سبک گرفته تا تاور کرین های چهارصد تنی ممکن است در محل حاضر باشند. شرکت های اجاره انواع جرثقیل بخش عمده این خدمات را ارائه می کنند.

جمع آوری اطلاعات پیش از اجاره انواع جرثقیل

گذشته از طرح های عمرانی بزرگ مانند سد سازی و پل سازی، یکی از زمینه های پر کاربرد جرثقیل ارائه  خدمات حمل و نقل در ساخت و سازهای شهری است. پس فعالان حوزه ساخت و ساز شهری یکی از مهمترین متقاضیان برای درخواست اجاره انواع جرثقیل هستند. از برپایی اسکلت های فلزی گرفته تا کمک به بتن ریزی در ارتفاع و جابجایی مصالح در ارتفاع همگی خدماتی هستند که به کمک جرثقیل ها انجام می گیرند. پس برای اولین گام در استفاده از خدمات و اجاره جرثقیل باید در مورد کلیات پروژه خود اطلاعاتی برای ارائه به مشاورین شرکت خدمات جرثقیل داشته باشید. این اطلاعات اولیه شامل وزن و اندازه بار و محموله ای است که باید جابجا شود.

اینکه مکان قرار داشتن پروژه به لحاظ شرایط حضور و آزادی عملکرد جرثقیل چه شرایطی دارد و برای حفظ ایمنی در طول اجرای پروژه چه نکاتی باید لحاظ گردد. ارائه اطلاعات مفید به کارشناسان و مشاوران مربوطه در انتخاب جرثقیل با ظرفیت مناسب برای انجام پروژه و سرعت بخشیدن به کار موثر خواهد بود.

در انتخاب دقت کنید

از آنجایی که انجام به موقع، صحیح و بدون ریسک هر پروژه مهمترین آیتم برای سنجش کیفیت کار تیم اجرائی است، در مورد اجاره انواع جرثقیل برای انجام جابجایی نیز چگونگی اجرای پروژه را از ابتدا تا انتها به عنوان مهمترین آیتم برای ارزیابی کلی در نظر بگیرید. چرا که بی تجربگی و نداشتن دانش فنی لازم برای در بکار گیری جرثقیل می تواند خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

دریافت خروجی درست از ماشین جرثقیل نیازمند محاسبات فنی بر اساس حجم کار و توان ماشین و همچنین بررسی عوامل محیطی خاص هر پروژه است. طبق آمارهای رسمی بیشترین حوادثی که در هنگام کار با جرثقیل اتفاق افتاده اند، ناشی از سهل انگاری و خطاهای انسانی بوده اند. کم دقتی در محاسبات پیش از شروع کار و نادیده گرفتن نکات مهم در انجام ایمن و مطمئن پروژه می تواند ناشی از ضعف در تخصص و نداشتن تجربه کاری لازم باشد. پس برای اجاره انواع جرثقیل حتما نسبت به کارنامه کاری و اعتبار تیم اجرائی بیش از هر چیز دیگری حساسیت داشته باشید.

اجاره انواع جرثقیل

اجاره انواع جرثقیل؛ اجرای پروژه

کارشناسان و مشاوران شرکت اجاره دهنده جرثقیل با استفاده از اطلاعاتی که از شما دریافت می کنند و با بررسی های اولیه، کم و کیف و چگونگی انجام کار را ارزیابی می کنند. برخی نکات مهم در اجاره انواع جرثقیل که از سوی شرکت مربوطه نیاز به بررسی دارد را در ادامه برای شما آورده ایم.

انتخاب جرثقیل متناسب با وزن و اندازه باری که باید جابجا شود؛ ظرفیت جرثقیل ها بر اساس استانداردهایی که در جدول بار آن ها وجود دارد متناسب با وزن و شرایط بارگیری محموله و وضعیت تعلیقی بار در هوا سنجیده شده و جرثقیل با تناژ لازم برای پروژه کاری شما اعزام می شود.

دادن مشاوره یا انجام کامل خدمات بیمه ای برای کالای مورد نظر: شرکت های  ارائه دهنده خدمات اجاره انواع جرثقیل به دلیل مشارکت داشتن در پروژه های مختلف و متعدد، مشاور و راهنمای خوبی در امر چگونگی انجام خدمات بیمه ای هستند. شما میتوانید در صورت تمایل از طریق این شرکت ها به طور مستقیم یا در قالب اخذ مشاوره برای بیمه کردن کالای مورد نظر پیش از شروع کار اقدام نمایید.

داشتن سرعت و دقت در ارائه خدمات اجاره انواع جرثقیل:

در پروژه های عمرانی و ساخت وسازهای شهری داشتن زمان بندی و صرفه جویی در وقت موضوع مهمی است. تاخیر در اعزام جرثقیل یا عقب ماندن از زمان بندی انجام شده می تواند برای کارفرما ناخوشایند و هزینه بر باشد. پس اجرای به موقع و بدون وقفه کار مطمئنا شاخصه با ارزشی در ارائه خدمات جرثقیل است.

جمع بندی

از آنجایی که شرایط محیطی و کاری هر پروژه میتواند متمایز از طرح های دیگر باشد، انجام کامل و قابل قبول آن با دانش و مهارت گروه اجرایی طرح ارتباط مستقیم دارد. کار با جرثقیل در خیابانهای پر ترافیک، جابجایی مصالح ساختمانی در مجاور سازه های مرتفع، جابجا کردن محموله های حساس و مختصات فراوان دیگر از نکات حیاتی هستند که متخصصان و مهندسان شرکتهای فعال در زمینه اجاره انواع جرثقیل باید با آنها آشنایی داشته باشند تا حضور جرثقیل و خدمات رسانی به بهترین شکل خود انجام شود.

اجاره انواع جرثقیل